• Warszawa, Białobrzeska 28
  • GABINET ZAMKNIĘTY
  • Czynne od Pon. do Pt. 9:00 - 18:00
logo

  • GABINET ZAMKNIĘTY

USG barku/USG stawu ramiennego – ortopedyczne – niskie ceny w Warszawie

Gabinet USG w Warszawie zaprasza pacjentów borykających się z problemami w obrębie barku. U nas wykonasz – wśród szeregu badań ultrasonograficznych – USG barku/USG stawu ramiennego. Zatem, jeśli odczuwasz ból barku przy podnoszeniu ręki, nie zwlekaj i zgłoś się do naszej przychodni w Warszawie.

Każdy ból ramienia przy podnoszeniu ręki jest objawem, którego nie należy bagatelizować. Ból w ramieniu przy podnoszeniu ręki powinien Cię skłonić do wizyty u lekarza. 

Ból barku jaki lekarz zajmie się tym problemem? Ortopedzi z naszej przychodni to specjaliści rozwiązujący problemy z barkiem oraz leczący wszelkie pojawiające się i uciążliwe dla pacjenta dolegliwości, które powodowane są przez zmiany zwyrodnieniowe barku. I to właśnie lekarze ortopedzi zajmą się leczeniem chorób barku.

usg ramion barkow

Czym jest USG barku/USG stawu ramiennego?

USG stawu barkowego jest nieinwazyjnym i bezbolesnym badaniem, które pozwala na postawienie szybkiej diagnozy i sprawdzenie tego, co dzieje się w obrębie barku. USG barku jest badaniem całkowicie bezpiecznym, mogą mu się poddawać także dzieci oraz kobiety w ciąży.

W Gabinecie USG w Warszawie wykonasz:

  • USG ramienia
  • prześwietlenie barku
  • całościowe badanie barku

Ortopeda wykona USG stawu, sprawdzi stawy barkowe. W trakcie USG stawu ramiennego diagnosta oceni ścięgna, więzadła i mięśnie w obrębie stawu, jak również obrzęk okołościęgnisty, obrąbek stawowy oraz elementy chrzęstno-kostne. 

Bolący bark przy podnoszeniu ręki zawsze jest niepokojącym objawem, którego nie należy bagatelizować. Ból w stawie barkowym przy podnoszeniu ręki powinien skłonić pacjenta do wizyty u specjalisty.

Zaletą badania USG barku jest z pewnością fakt, że jest to sposób na szybką i dokładną ocenę tego, co dzieje się w obrębie stawu barkowego pacjenta. Już na podstawie jednej wizyty lekarz prowadzący jest w stanie znaleźć przyczynę wielu dolegliwości, w tym bólowych, na które pacjent się uskarża. Ortopeda może w ten sposób zbadać między innymi czy doszło do uszkodzenia rotatorów bądź obrąbka stawowego, czy występuje stan zapalny, na przykład w kaletce podbarkowej lub podkurczej. 

Badanie USG barku pomaga także ocenić czy pojawia się tak zwany konflikt barkowy, czyli ucisk na struktury przestrzeni podbarkowej. Dzięki temu można szybko wdrożyć odpowiednie leczenie, które pozwoli na powrót pacjenta do sprawności.

Interesuje Cię USG barku cena oraz USG stawu barkowego cena? Skontaktuj się z nami, z przyjemnością przedstawimy pełną ofertę usług ultrasonograficznych Gabinetu USG w Warszawie.

Co obejmuje USG barku Warszawa/USG stawu ramiennego?

USG barku jest oceną struktur stawu ramiennego, tj. mięśni, ścięgien oraz więzadeł. Badaniem USG stawu barkowego objęte są także drobne, chrzęstno-kostne elementy stawu. Wykonując USG stawu ramiennego lekarz dokonuje analizy i bada tkanki miękkie oraz płyn stawowy. 

W Gabinecie USG w Warszawie ortopeda sprawdzi więzadła stawu ramiennego, mięśnie stawu barkowego, określi czy mięśnie barku nie są uszkodzone. Podjęte leczenie sprawi, że ból ramienia przy podnoszeniu ręki będzie mniej dokuczliwy dla pacjenta. Uporczywy ból przy podnoszeniu ręki zawsze jest uciążliwą dolegliwością dla pacjentów borykających się z chorobami barku.

USG barku/USG stawu barkowego Warszawa – wskazania do wykonania badania

Podstawowym wskazaniem do wykonania badania USG barku jest utrzymujący się ból w jego obrębie. Może być to również uczucie tarcia, a także przeskakiwanie barku bądź trzeszczenie w trakcie wykonywania ruchów. Pacjenci, którzy decydują się na USG barku, uskarżają się także na sztywność barku w momencie podnoszenia ręki w górę, ból ramienia w nocy oraz ból przedramienia przy podnoszeniu ręki. USG barku Warszawa – zgłoś się na badanie do naszego gabinetu!

Jeśli tylko staw ramienno barkowy przysparza Ci problemów w codziennym funkcjonowaniu i wyraźnie odczuwasz ból w barku przy podnoszeniu ręki, bezzwłocznie zgłoś się się do lekarza w celu przeprowadzenia diagnostyki. Bolący staw ramienny może w dużym stopniu utrudniać życie, ograniczać możliwości ruchu, a i długo utrzymujący się ból barku z pewnością niekorzystnie wpływa na ogólne samopoczucie pacjenta. 

Badanie USG ramienia

Urazy barku są podstawową przesłanką ku temu, by zgłosić się na USG barku do naszego gabinetu w Warszawie. Podobnie jak wszelkie niepokojące objawy w polach: staw ramienny więzadła czy bark mięśnie.

Do badania USG barku powinni przystąpić pacjenci:

  • po urazach mechanicznych barku (na przykład po wypadku),
  • uskarżający się na zmiany zwyrodnieniowe w obrębie barku,
  • o zmniejszonej sile mięśniowej w obrębie barku.

Problemy z barkiem, zwłaszcza w przypadku mechanicznych uszkodzeń, mogą dotyczyć zarówno dorosłych, jak i dzieci, wiek pacjenta w tym przypadku nie ma znaczenia. Inaczej jest w przypadku takich chorób, jak osteoporoza, czy innych schorzeń związanych z układem kostnym – tu wiek pacjenta zwiększa ryzyko wystąpienia tego typu problemów. 

USG stawu ramiennego

Jak się przygotować do USG barku/USG stawu ramiennego?

USG barku nie wymaga żadnego uprzedniego przygotowania ze strony pacjenta. Wystarczy pamiętać o tym, żeby założyć wygodną odzież, która nie będzie sprawiała problemów przy badaniu, a jednocześnie pozwoli Ci czuć się swobodnie i komfortowo.

Jeśli badanie USG stawu ramiennego dotyczy dziecka, to do gabinetu musi stawić się ono z rodzicem bądź opiekunem. To warunek niezbędny nie tylko ze względów prawnych. Opiekun może udzielić lekarzowi wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych w wywiadzie, opisze, jak doszło do urazu barku, ale też da poczucie bezpieczeństwa małemu pacjentowi, dla którego każda wizyta u lekarza może być stresującym wydarzeniem.

USG barku/USG stawu ramiennego – przebieg wizyty w Gabinecie USG w Warszawie

  1. Pacjent wchodzi do gabinetu.
  2. Lekarz prosi o podanie danych osobowych.
  3. Ortopeda przeprowadza krótki wywiad w zakresie dolegliwości, na które uskarża się pacjent.
  4. Prowadzący badanie lekarz prosi pacjenta o położenie się na leżance i odsłonięcie badanego obszaru ciała.
  5. Odzież pacjenta zabezpiecza się ligniną w celu uniknięcia zabrudzenia żelem.
  6. Podczas badania USG barku/USG stawu ramiennego lekarz sprawdza po kolei i bada:
  • stan ścięgien, 
  • stan więzadeł,  
  • mięśnie w obrębie stawu, 
  • obrzęk okołościęgnisty, 
  • obrąbek stawowy, 
  • elementy chrzęstno-kostne.
  1. Jeśli pacjent ma jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, przeprowadza się kolejne badanie konkretnego narządu.
  2. Na koniec wizyty pacjent otrzymuje ligninę do usunięcia pozostałości żelu wykorzystywanego do badania.
  3. Lekarz krótko streszcza wynik badania, wskazuje na ewentualne elementy, które mogą wywoływać niepokój oraz sugeruje wizytę u lekarza prowadzącego, określając czy wizyta powinna mieć charakter pilny. Dodatkowo, informuje pacjenta o ewentualnych wskazaniach do kontrolnego badania USG barku/USG stawu ramiennego.
  4. Na koniec wizyty, każdy pacjent w kopercie otrzymuje wynik badania oraz zdjęcie z printera (nawet jeśli obraz jest prawidłowy). Wyniki będą mogły w przyszłości posłużyć do określenia ewentualnych zmian w obrębie barku/stawu ramiennego.
Call Now Button