• Warszawa, Białobrzeska 28
  • GABINET ZAMKNIĘTY
  • Czynne od Pon. do Pt. 9:00 - 18:00
logo

  • GABINET ZAMKNIĘTY

USG tkanek podskórnych (powłok)

usg tkanek podskornych

Jak się przygotować do USG tkanek podskórnych (powłok)?

Przeprowadzenie badania USG tkanek podskórnych nie wymaga od pacjenta żadnych wcześniejszych przygotowań. Całe badanie wykonywane jest w pozycji leżącej i może być równie efektywnie i dokładnie przeprowadzone o każdej porze dnia oraz niezależnie od spożytych przez pacjenta posiłków czy podjętych aktywności.

USG tkanek podskórnych (powłok) – wskazania do wykonania badania

Istnieje kilka istotnych wskazań do wykonania USG powłok. Jednym z powodów wykonania badania USG tkanek podskórnych jest wyczuwalna pojedyncza lub mnoga zmiana o typie drobnych guzków w obrębie tkanki podskórnej. Zmiany są najczęściej wykrywane przypadkiem. Oprócz tego wskazane jest przeprowadzenie USG powłok po przebytych urazach i obrzękach mięśni, w szczególności jeśli są one bolesne. Nie można także bagatelizować powiększenia powierzchownych węzłów chłonnych, asymetrii kończyn oraz wyczuwalnych lub zauważalnych guzów tkanki podskórnej i skóry. Te dolegliwości również są istotnym wskazaniem do zgłoszenia się na badanie USG tkanek podskórnych. Zalecane jest także kontrolowanie wyczuwalnych zmian w badaniu USG jeżeli się powiększają. Jeśli natomiast stwierdzono podejrzenie przepukliny to najlepiej jest skonsultować to z lekarzem chirurgiem i także wykonać USG powłok podskórnych.

USG tkanek podskórnych (powłok) – przebieg wizyty w Gabinecie USG w Warszawie

  1. Pacjent wchodzi do gabinetu.
  2. Diagnosta prosi o podanie jego danych osobowych.
  3. Następnie wykonuje krótki wywiad w zakresie dolegliwości, na które uskarża się przybyły.
  4. Prowadzący badanie prosi pacjenta o położenie się na leżance i odsłonięcie badanego obszaru skóry.
  5. Odzież badanego zabezpiecza się ligniną w celu uniknięcia zabrudzenia żelem.
  6. Podczas USG  tkanek podskórnych lekarz bada wyczuwalną zmianę.
  7. Przybyły na koniec badań otrzymuje ligninę do usunięcia pozostałości żelu wykorzystywanego do badania.
  8. Na koniec diagnosta krótko streszcza wynik badania, wskazuje na ewentualne elementy, które mogą wywoływać niepokój oraz sugeruje wizytę u lekarza prowadzącego, określając czy wizyta powinna mieć charakter pilny. Dodatkowo, informuje pacjenta o ewentualnych wskazaniach do kontrolnego badania USG tkanek podskórnych.
  9. Każdy pacjent po badaniu w kopercie otrzymuje wynik badania oraz zdjęcie z printera (nawet jeśli obraz jest prawidłowy). Wyniki będą mogły przy następnym badaniu posłużyć do określenia ewentualnych zmian.
_ADW8602

Gabinet USG w Warszawie dysponuje profesjonalną i dobrze wykwalifikowaną kadrą specjalistów. Zajmujemy się wykonywaniem różnorodnych badań z zakresu ultrasonografii. Wszystkie z nich przeprowadzane są przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu wysokiej klasy. Gwarantuje to najwyższą precyzję badania i dokładność wyników. W Gabinecie USG w Warszawie możliwe jest wykonanie badania USG tkanek podskórnych. Zachęcamy mieszkańców Warszawy i miast ościennych do skorzystania z naszej oferty profesjonalnych usług obejmujących badania USG.

Co obejmuje USG tkanek podskórnych (powłok)?

USG tkanek podskórnych wykonuje się w celu zobrazowania wszelkich zmian zlokalizowanych pod powierzchnią skóry. Zmiany te przybierają postać zgrubień lub guzków w obrębie tkanki podskórnej, zwanych także powłokami. Badanie USG tkanek podskórnych (powłok) pozwala dokładnie przyjrzeć się zmianie i określić jej wielkość oraz budowę. Z tego powodu USG powłok stanowi pierwsze postępowanie diagnostyczne przy wyczuwalnych zmianach tkanki podskórnej. W czasie badania możliwe jest określenie charakteru zmian. Dzięki wynikom badania USG tkanek podskórnych lekarz może bezinwazyjne stwierdzić czy wykryta w badaniu palpacyjnym zmiana jest zupełnie niegroźna i może pozostać bez ingerencji chirurgicznej czy też wymaga dalszego postępowania. W razie wystąpienia niepokojących obrazów na USG tkanek podskórnych lekarz może skierować pacjenta na dodatkowe badania uzupełniające, jak np. biopsję. Sprawia to, że w razie jakichkolwiek wątpliwości co do zmian w obrębie tkanki podskórnej wykonuje się USG powłok.

Call Now Button