• Warszawa, Białobrzeska 28
  • GABINET ZAMKNIĘTY
  • Czynne od Pon. do Pt. 9:00 - 18:00
logo

  • GABINET ZAMKNIĘTY
    • 28 CZE 16
    • 0
    Cierpisz na nawracające drętwienie dłoni – wykonaj USG nadgarstka

    Cierpisz na nawracające drętwienie dłoni – wykonaj USG nadgarstka

    Drętwienie dłoni może być spowodowane wieloma czynnikami. Jeżeli w przeszłości doznałeś urazu nadgarstka czy też innej części ręki, może to rodzić powikłania. Bywa, iż uszkodzona ręka nie wraca do pełnej kondycji, tj. stanu sprzed urazu. W tym wypadku drętwienie jest uważane za normalny stan pourazowy. Jeżeli jednak nic się nie wydarzyło, wykonaj USG nadgarstka, które wskaże, czy nie nastąpiły w nim jakieś zmiany.

    Niezauważony uraz

    Często uderzamy się lub kaleczymy, jednak gdy nie doskwiera nam długotrwały ból, leczymy się sami – zazwyczaj tabletkami przeciwbólowymi czy maściami przeciwzapalnymi, które przyspieszają proces gojenia. Jest to jednak metoda, której nie polecają lekarze.

    Nawet mały uraz może prowadzić do poważnych uszczerbków na zdrowiu. Jeżeli uderzyłeś się jakiś czas temu, ale zaniedbałeś tę sprawę, a teraz odczuwasz drętwienie dłoni, jak najszybciej zgłoś się na USG nadgarstka. Być może nastąpił mikrouraz, który – nieleczony – doprowadzi do powikłań.

    USG to szybkie badanie, które może wykazać nawet najmniejsze zmiany. Dzięki temu lekarze mogą natychmiast reagować, przywracając Twoją dłoń do pełnej sprawności.

    Drętwienie dłoni – objawy cieśni nadgarstka

    Zespół cieśni nadgarstka pojawia się najczęściej u osób, które prowadzą siedzący tryb życia i dużo czasu spędzają przed komputerem. To także schorzenie przypisywane osobom, które w swojej pracy nadwyrężają dłonie.

    Samo drętwienie czy też mrowienie dłoni pojawia się, gdy występują zaburzenia w przepływie krwi. Dłonie ułożone na stole czy komputerze często zbyt mocno do niego przylegają, przez co krew napotyka na trudności w swobodnym dopływie do każdej partii tej części ciała.

    Zespół cieśni nadgarstka występuje przy długotrwałym, często powtarzającym się ucisku nerwu pośrodkowego, który znajduje się w kanale nadgarstka. Jeżeli drętwienie pojawia się od czasu do czasu, należy dać rękom odpocząć. Natomiast jeśli zaś ból doskwiera Ci w nocy, przez co masz trudności ze snem, warto wykonać USG, aby przekonać się, czy nie jest to właśnie zespół cieśni nadgarstka.

    Zespół cieśni nadgarstka leczony operacyjnie

    Jeżeli doskwierają Ci takie objawy, jak mrowienie oraz drętwienie dłoni, a także systematyczny ból rąk, nie zwlekaj z wizytą u lekarza i wybierz się na USG. Wcześnie wykryty zespół cieśni nadgarstka może zostać wyleczony za pomocą krótkotrwałego unieruchomienia dłoni, a także dzięki niesteroidowym lekom przeciwzapalnym.

    Często w leczeniu cieśni nadgarstka wykorzystuje się także fizykoterapię przy użyciu ultradźwięków czy prądów TENS. Późniejsze wykrycie choroby może prowadzić do konieczności przeprowadzenia zabiegu.

    Ortopeda może zlecić zabieg, który polega na powiększeniu przestrzeni w kanale nadgarstka dzięki przecięciu więzadła poprzecznego.

    Lekceważenie powyższych objawów może przynieść niekorzystne skutki. Po krótkim zabiegu, który został opisany, nie należy forsować operowanej dłoni. Przecięcie więzadła goi się aż 3 miesiące, a często po procesie leczenia ortopeda zaleca także rehabilitację. Co za tym idzie, przez ten okres nie będziesz miał możliwości wykonywania pracy w takim stopniu, jak przed zabiegiem. Między innymi z tego powodu radzimy nie ignorować objawów, które mogą świadczyć o początku rozwoju choroby, jaką jest zespół cieśni nadgarstka.

    USG nadgarstka to krótkie i zupełnie bezbolesne badanie, które wykazuje nawet najmniejsze zmiany świadczące o schorzeniu. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra lekarska wykona je z najwyższą precyzją i z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu medycznego. Dlatego jeżeli tylko zauważysz u siebie objawy opisane powyżej, umów się na badanie – być może obędzie się bez koniecznej operacji oraz kosztownej rehabilitacji.

Call Now Button