• Warszawa, Białobrzeska 28
  • GABINET ZAMKNIĘTY
  • Czynne od Pon. do Pt. 9:00 - 18:00
logo

  • GABINET ZAMKNIĘTY

USG nadgarstka - ortopedyczne - niska cena badania w Warszawie

Gabinet USG w Warszawie, jako  specjalistyczna jednostka medyczna, proponuje pacjentom także USG nadgarstka. Zapraszamy wszystkie osoby borykające się z bólem nadgarstka oraz innymi dolegliwościami w tym obrębie ciała. Wśród rekomendowanych badań ortopedycznych znajduje się USG dłoni.

usg nadgarstka

W Gabinecie USG w Warszawie przebadamy stawy nadgarstka, określimy sposób leczenia, gdy uraz nadgarstka bez opuchlizny przeszkadza pacjentowi w codziennym funkcjonowaniu. Niepokojąca jest również opuchlizna nadgarstka. Zachęcamy do skorzystania z wizyty w naszym gabinecie wszystkich pacjentów chcących wyleczyć nieprawidłowości w obrębie nadgarstka i dłoni. Zastanawiasz się – ból nadgarstka jaki lekarz mi pomoże? Już dzisiaj umów wizytę u ortopedy.

Czym jest USG nadgarstka?

USG nadgarstka jest podstawowym, nieinwazyjnym badaniem diagnostycznym. Dzięki USG nadgarstka diagnosta jest w stanie precyzyjnie określić powstałe w tym obrębie ciała zmiany. USG nadgarstka należy wykonać po urazie, ale i w przypadku zwyrodnień w obrębie nadgarstka. Ponadto, w sytuacji gdy pacjent skarży się na ból nadgarstka po upadku bez opuchlizny. Wykonując USG nadgarstka ortopeda zyskuje możliwość oceny dynamicznej tkanek.

Warto wiedzieć, że w wielu przypadkach, na przykład przy złamaniu nadgarstka, wykonuje się również prześwietlenie nadgarstka (RTG). Jest ono szybką metodą pozwalającą na zdiagnozowanie zmian w układzie kostno-stawowym nadgarstka – w tym przypadku ortopeda sprawdza kość nadgarstka.

Co obejmuje USG nadgarstka?

Podczas badania USG nadgarstka lekarz ocenia stawy ręki. Wnikliwej diagnozie poddawane są także struktury zlokalizowane w kanale nadgarstka pacjenta. Ortopeda poddaje badaniu również ścięgna palców.

USG nadgarstka Warszawa – wskazania do wykonania badania

Do podstawowych wskazań świadczących o konieczności wykonania badania USG nadgarstka należą: dolegliwości bólowe, obrzęki, zaburzenia czucia, drętwienia dłoni oraz wszelkiego rodzaju zmiany pourazowe. Szczególnym wskazaniem do poddania się badaniu USG nadgarstka są przewlekłe bóle u chorych z tak zwanym zespołem cieśni nadgarstka. Badanie pozwala na ocenę rozległości i lokalizacji zmian patologicznych. Dzięki USG nadgarstka można również ocenić aparat więzadłowy. Ponadto badanie USG nadgarstka stosowane jest do oceny postępów leczenia.

USG nadgarstka w Warszawie

Jak się przygotować do USG nadgarstka?

Do USG nadgarstka nie jest wymagane uprzednie przygotowanie ze strony pacjenta.

USG nadgarstka – przebieg wizyty w Gabinecie USG w Warszawie

  1. Pacjent wchodzi do gabinetu.
  2. Lekarz prosi o podanie danych osobowych.
  3. Następnie diagnosta wykonuje krótki wywiad w zakresie dolegliwości, na które uskarża się pacjent.
  4. Prowadzący badanie prosi pacjenta o odsłonięcie nadgarstka.
  5. Podczas badania USG nadgarstka lekarz ocenia:
  • ścięgna mięśni
  • więzadła
  • kanał nadgarstka
  • powierzchnie kostne oraz stawowe
  1. Jeśli pacjent ma jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, przeprowadza się kolejne badanie konkretnego narządu.
  2. Pacjent na koniec badań otrzymuje ligninę do usunięcia pozostałości żelu wykorzystywanego do badania.
  3. Na koniec wizyty diagnosta krótko streszcza wynik badania, wskazuje na ewentualne elementy, które mogą wywoływać niepokój oraz sugeruje wizytę u lekarza prowadzącego, określając czy powinna mieć ona charakter pilny. Dodatkowo, informuje pacjenta o ewentualnych wskazaniach do kontrolnego badania USG nadgarstka.
  4. Każdy pacjent po badaniu w kopercie otrzymuje wynik badania oraz zdjęcie z printera (nawet jeśli obraz jest prawidłowy). Wyniki będą mogły przy następnym badaniu posłużyć do określenia ewentualnych zmian.
Call Now Button